Sosyal Medya Yönetimde İşinize Yarayacak Yazılımlar

Sosyal Medya Yönetimde İşinize Yarayacak Yazılımlar sosyal medya yönetimi,sosyal medya yazılımı,sosyal medya ajansı,

Sosyal Medya Yönetimde İşinize Yarayacak Yazılımlar sosyal medya yönetimi,sosyal medya yazılımı,sosyal medya ajansı,

Sosyal Medya Yönetimde İşinize Yarayacak Yazılımlar sosyal medya yönetimi,sosyal medya yazılımı,sosyal medya ajansı,

Sosyal Medya Yönetimde İşinize Yarayacak Yazılımlar sosyal medya yönetimi,sosyal medya yazılımı,sosyal medya ajansı, Sosyal Medya Yönetimde İşinize Yarayacak Yazılımlar sosyal medya yönetimi,sosyal medya yazılımı,sosyal medya ajansı,

Sosyal Medya Yönetimi konusunda büyük küçük tüm markalar; Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube gibi sosyal medya mecralarını kullanarak potansiyel müşterilerine erişmek, var olan müşterileriyle sağlıklı bir iletişim kurmak istiyor. Hal böyle olunca markalar, sosyal medya yönetimi konusunda profesyonel desteğe ihtiyaç duyuyor. Bu sayede çok değil, yaklaşık 10 sene öncesine kadar tamamen yabancısı olduğumuz sosyal medya yönetimi, günümüzün en popüler meslekleri arasında yer alıyor. 

Kitlelerin zamanlarının azımsanmayacak bir kısmını sosyal medya uygulamaları ile geçirmesi ve aynı zamanda sosyal medyanın potansiyel müşterilerle duygusal bağlar oluşturabilme gücüne sahip olması, markalar açısından bu potansiyelin daha etkili ve doğru kullanımının önemini artırıyor. Bu noktada sosyal medya yönetimi konusunda profesyonel desteğe duyulan ihtiyaç da her geçen gün daha fazla önem kazanıyor.

Sosyal medya uzmanları, tüm bu mecraları etkin şekilde yönetebilmek için pek çok yazılımdan faydalanabiliyor. Siz de bu yazılımların masa üstü versiyonlarını veya mobil uygulamalarını kullanarak sosyal medya operasyonlarınızı çok daha hızlı ve verimli hale getirebilirsiniz. 

1- Buffer

Buffer, üç farklı sosyal medya hesabınız için aynı anda ücretsiz planlanma ve yönetim yapabilmenizi sağlayan oldukça kullanışlı bir uygulama. iOS ve Android yazılımlarının yanı sıra web sitesi üzerinden de kullanabileceğiniz Buffer, ilgi çekici arayüzü, bir yıl sonrasına dahi planlama yapabilme özelliği, analiz araçları ve raporlama sistemi ile ön plana çıkıyor. Buffer'ın ücretsiz versiyonu, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını giderebilecek nitelikte. İsterseniz ücretli planları ile Buffer'ı üçten fazla sosyal medya hesabı için de kullanabilirsiniz.  

2- HootSuite

HootSuite, genel olarak Buffer'a benzerliğiyle dikkat çeken ancak daha karmaşık olmasıyla birlikte daha fazla araç sunan bir uygulama. Tıpkı Buffer gibi üç sosyal medya hesabına kadar ücretsiz hizmet veren HootSuite, ücretli planları ile birlikte çeşitli sosyal medya araçlarını da kullanabilmenize ve 50 adete kadar hesap yönetimi yapabilmenize olanak sağlıyor. Hootsuite uygulamasının en büyük avantajı ise web sürümü ve mobil uygulamalarının yanı sıra tarayıcı eklentisi üzerinden de hizmet verebiliyor oluşu.

3- Crowdfire

Crowdfire diğer iki seçeneğe göre çok bilinmese de bazı artıları ile ön plana çıkıyor. Facebook, Twitter ve Instagram gibi metin ve resim tabanlı sosyal medya uygulamalarının yanı sıra özellikle YouTube hesabınızla ilgili işlemler yapabilmenizi de sağlayan Crowdfire, bu artısı ile özellikle video içerik üzerine çalışan sosyal medya uzmanlarının ve kullanıcılarının işini kolaylaştırıyor. Tıpkı HootSuite gibi Chrome için tarayıcı eklentisi de bulunan uygulama -her biri ayrı platformda olmak koşulu ile- beş hesaba kadar ücretsiz kullanım hizmeti veriyor.

Bunların dışında aşağıdaki uygulama ve sosyal medya yönetimi araçları da işinize yarayabilir:

  • TubeBuddy: TubeBuddy, Chrome tarayıcılarda çalışan ve YouTube hesabınız üzerindeki her işlemi özenle takip edip düzenleyebileceğiniz çok kullanışlı bir eklenti.
  • Sprout Social: Sosyal medya yönetimini bir ekiple beraber yürütenlerin tercih edebileceği, analiz yeteneği yüksek, mobil ve web sürümü üzerinden kullanabileceğiniz başka bir uygulama.
  • Post Planner: Sadece Facebook hesaplarının yönetiminde kullanılabilen bu yazılım, kitlenizin hareketine göre size paylaşım için en doğru zamanı önermesi ile ön plana çıkıyor.
  • Social Pilot: Social Pilot, planlama ve analiz konusunda kullanıcılara pratik araçlar sunuyor. 14 günlük ücretsiz sürüm ardından ücretli aboneliklerden birine geçiş yapmanızı gerektiren uygulamanın en büyük artısı Safari web tarayıcısı için eklenti sunuyor olması.
  • Seesmic: Sosyal medya yönetiminin yanında 100 civarında üçüncü parti yazılımı destekleyen Seesmic, hem Windows hem de MacOS bilgisayarlar için masa üstü uygulamaları sunuyor.

Sizin için hangi sosyal medya mecralarının daha önemli olduğunu göz önünde bulundurarak bu seçeneklerden birini veya birkaçını seçebilir, sosyal medya yönetimini daha hızlı ve etkin şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Profesyonel sosyal medya yönetimi konusunda bizimle iletişime geçebilir markanızı dijital dünyada büyütebilirsiniz.

 

 

BİZE HEMEN ULAŞIN