İLETİŞİM

Web Sitesi Kurma | Sıradışı Digital

WEB SİTESİ KURMA

Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Web sitesi kurulumu ile ilgili bilinmesi gereken en temel iki terim domain ve hosting terimleridir. Bir web sitesinin teknik alt yapı oluşumu domain ve hosting aşamaları ile başlar. Bu iki aşamada web sitesinin alan adı veya adresi belirlenir, kayıt işlemi yapılır ve web sitesinin depolanacağı alan kiralanır.


Domain (Alan Adı) Nedir?

Alan adı, web sitenizin adresidir. Web sitenizi bulmak isteyen kullanıcıların kullandığı bu adrese domain adı verilir.


Kurumsal bir web sitesi kurulumu için genellikle şirket adı ile aynı alan adı kullanılması doğru olacaktır. Bireysel bir web sitesi kurmak istiyorsanız, isminiz ve soy isminiz ile domain kaydı oluşturabilirsiniz.


Web siteniz için bir alan adı belirlerken aynı zamanda .com, .net, .org gibi uzantılara da karar vermelisiniz. Örneğin uluslararası bir ziyaretçi kitlesi hedefliyorsanız, .com, .org gibi uzantıları tercih edebilirsiniz. Belli bir ülkede hizmet veriyor ve ülkede yaşayan ziyaretçilere yönelik bir web sitesi kuruyorsanız, .tr, .r, .uk, .fr gibi yerel alan adı uzantısı da kullanabilirsiniz.


Hosting Nedir?

Bir kişi veya kuruma ait web sitesinin ve web sayfalarının kesintisiz olarak internet üzerinde yayında kalmasını sağlayan, donanımsal ve yazılımsal web sunucularından oluşan barındırma hizmetlerinde web hosting hizmeti adı verilir. Hosting hizmetini sunucu üzerinden web siteniz için alan kiralamak olarak düşünebilirsiniz.


Web Sitesi Tasarımı ve Web Yazılımı

Web sitesi domain ve hosting aşamaları tamamlandıktan sonra web tasarım uygulamaları ve web yazılımı süreçleri başlar. Bu aşamada öncelikle profesyonel, kurumsal kimliğe uygun, SEO uyumlu ve kullanıcı dostu bir ara yüz tasarlanması önemlidir. Web tasarım uzmanları, web sitesi tasarımı için öncelikle web sitesi tasarlanacak firmanın kurumsal kimliğini, sektörünü, web sitesinde ne tür fonksiyonlara ihtiyaç duyulacağını iyi bir şekilde analiz eder. Bir sonraki aşamada firmanın kurumsal kimliğine uygun, özgün bir tasarım kurgular. Son olarak web yazılım uzmanları tarafından özel web yazılım dilleri kullanılarak, web sitesi kurulumu tamamlanır.


Yayın hayatına yeni başlayacak olan kurumsal bir web sitesinin en güncel teknolojilerle tasarlanmış, aynı zamanda firma kimliğini güçlü bir şekilde ifade eden profesyonel bir yapıya sahip olması oldukça önemlidir. Bu nedenle alan adı ve hosting süreçlerinden web tasarım ve web yazılım hizmetlerine, tüm web geliştirme uygulamalarına hâkim, profesyonel bir web tasarım ajansı ile çalışmalısınız.


Kaliteli Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı?

  • Profesyonel bir web sitesi öncelikle size özel olarak tasarlanmış, özgün bir ara yüze sahip olmalı.

  • Web sitenizin açılma ve yüklenme süresi de önemli bir ayrıntı. Bu nedenle web siteniz hızlı olmalı.

  • Web siteniz SEO uyumlu olmalı. Arama motorlarında aratıldığında ilk sıralarda yer almalı.

  • Web siteniz mobil uyumlu olmalı. Günümüzde internet kullanıcıları büyük oranda mobil cihazlardan giriş yapıyor. Bu nedenle mobil uyumlu web sitesi günümüz dünyasının olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

  • Web sitenizde yer alan içerikler firmanızı, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi en doğru ve anlaşılır şekilde aktaran kaliteli ve özgün içerikler olmalı.

Web Sitesi Fiyatları

Web sitesi fiyatları, sitenin teknik özelliklerine göre farklılık gösterir. Örneğin kurumsal web sitesi, kişisel web sitesi, e-ticaret web sitesi gibi farklı ihtiyaçlar, farklı donanımsal, işlevsel ve teknik gereksinimlere sahiptir. Web sitesinin hizmet edeceği amaca göre yazılımı ve uygulaması yapılacak farklı araçlar, entegrasyon ve modüller, web sitesi fiyatlarının belirlenmesine etki eden başlıca unsurlardır.


İhtiyaçlarınıza yönelik sadece size özel olarak tasarlanan ve kodlanan, kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde yansıtan profesyonel ve özgün web sitesi hizmetleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİZE HEMEN ULAŞIN