İLETİŞİM

Tanıtım Filmi | Sıradışı Digital

Tanıtım Filmi | Sıradışı Digital

RAKİPLERİNİZ ARASINDA FARK YARATMAK İSTİYORSANIZ, FİRMANIZ İÇİN NİTELİKLİ TANITIM FİLMLERİ OLUŞTURMAKLA İŞE BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

Sıradışı Digital | Tanıtım Filmi

Kaliteli bir tanıtım filmiyle markanızın bilinirliğini de rahatlıkla artırabilirsiniz.

KURUMSAL TANITIM FİLMİ VE TANITIM FİLMİ ÇEŞİTLERİ

Hareketli görüntüler, çağımızın en önemli iletişim ve pazarlama aracı. Geleneksel medyada sıklıkla kullanılan video formatı, sosyal medyayı da hakimiyeti altına almış durumda. Videonun gücünü gözler önüne seren en etkili iletişim araçlarından birisi de tanıtım filmi. Detaylı ve güçlü bir tanıtım filmi ile şirketinizin vizyonunu net bir şekilde ifade edebilirsiniz. Kaliteli bir tanıtım filmiyle markanızın bilinirliğini de rahatlıkla artırabilirsiniz. Yazıyla ya da anlatarak uzun sürede veremeyeceğiniz mesajı, tanıtım filmleri ile direkt olarak hedeflediğiniz kitleye ulaştırabilirsiniz. Rakipleriniz arasında fark yaratmak istiyorsanız, firmanız için nitelikli tanıtım filmleri oluşturmakla işe başlayabilirsiniz.

TANITIM FİLMİ NEDİR VE REKLAM FİLMİNDEN FARKI NEDİR?

Tanıtım filmleri, firmanızın, üretim alanlarınızın, ürünlerinizin ve şirketinizin organizasyonel yapısının anlatıldığı videolardır. Bu videoların uzunlukları ihtiyaca göre belirlenir. Tanıtım filmi çekimi, kurumsal kimliğinize uygun bir biçimde yapılmalıdır. Tanıtım filmlerinde detaylı bir anlatım tercih edilir zira bu videoların asıl amacı bilgilendirmektir. Müşterileriniz ya da potansiyel müşterilerinizi; şirketinizin yapısı ve markanızın değeri hakkında bilgilendirmek istediğinizde en etkili yol tanıtım filmi çekmek olacaktır. Videonun sunduğu güçlü etkileşim, hedef kitleden geri dönüş alabilmenizi kolaylaştırır. Tanıtım filmleri birçok farklı sektör için en etkili anlatım yöntemlerinden birisi olarak görülür. Sizin için hazırlayacağımız nitelikli tanıtım filmleri sayesinde markanızın kurumsal özelliklerini özgün ve net bir şekilde ifade edebilirsiniz.
Çoğu kişi tanıtım filmi ile reklam filmi arasındaki farkı merak eder. Reklamlarda detaylara fazla girilmez ve genellikle ürünlere odaklanılır. En önemli fark, reklamın öncelikle akılda kalıcı ve etkileyici olmayı amaçlamasıdır. Bu nedenle reklamlar tanıtım filmlerine göre biraz daha kısadır. Tanıtım filmleri ise olabildiğince detaylıdır. Çoğunlukla, konu hakkında fikri ve bilgisi olan müşteriler ya da müşteri adayları için çekilir. Tanıtım filmleri de etkileyici olabilir, fakat reklama göre daha kurumsal bir dil ile hazırlanmalıdır. Vereceğiniz brief doğrultusunda çekeceğimiz etkili ve yaratıcı filmler ile şirketinizi farklı mecralarda başarıyla tanıtabilirsiniz.

EN POPÜLER TANITIM FİLMİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Tanıtım filmleri yapılma amaçlarına göre çeşitli alt gruplara ayrılabilir. Bunlar filmin çekilme nedenine ya da çekildiği mekana göre farklı şekillerde kategorilendirilebilir.

Kurumsal Tanıtım Filmi: Tanıtım filmlerinin büyük çoğunluğu bu türdedir. Kurumsal tanıtım filmi çekerek, firmanızın genel ölçekte etkili bir tanıtımını yapabilirsiniz. Bu tip işlerde ayrıntılara özen göstermek ve kurumsal dili korumak önemlidir. Kurumsal tanıtım filmlerinde markanın genel özellikleri vurgulanmalıdır. Bunu yaparken kurumun halihazırdaki renkleri ve logosuna uygun bir görsel dil seçilir.

Ürün Tanıtım Filmi: Bu tip filmler genellikle yeni çıkan ürünleri tanıtmak amacıyla çekilir. Bazı durumlarda var olan ama dönemsel olarak vurgulanmak istenen ürünleri müşterilere anlatmak için de hazırlanabilir. Ürününüzün öne çıkan yönlerini ve hangi ihtiyacı karşılaması için tasarlandığını bu tarz tanıtım filmleri ile müşterilerinize başarıyla ifade edebilirsiniz.

Etkinlik Tanıtım Filmi: Seminer, fuar ya da sempozyum gibi etkinliklerin tanıtımı için bu tip tanıtım filmleri tercih edilebilir. Hedef kitlenin yapılan etkinlik hakkında bilgi sahibi olabilmesi için ideal bir yoldur. Şirketinizin vereceği seminerleri ya da etkinlikleri daha görünür kılmak için bu tarz tanıtım filmleri hazırlayabilirsiniz.

Mekan (Fabrika, Otel vs.) Tanıtım Filmi: Tanıtım filmleri ticari mekanların tanıtımı için de son derece ideal bir araçtır. Fabrikanız için çekeceğiniz tanıtım filmleri ile müşterilerinizi, firmanızın üretim süreci hakkında bilgilendirebilirsiniz. Oteliniz için de çeşitli mecralarda yayınlanabilecek tanıtım filmleri hazırlayabilir, bu sayede müşterilerinize konaklayacakları yer hakkında bilgi verebilirsiniz.

İnfografik Tanıtım Filmleri: İnfografikler ya da diğer bir deyişle bilgilendirme grafikleri, sunumların vazgeçilmez bir parçasıdır. Müşterilerinize yapacağınız sunumlarda, şirketinizin gerçekleştirdiği üretim oranlarını infografiklerle ideal bir şekilde müşterilerinize anlatabilirsiniz. İnfografikler kimi zaman ayrı bir tanıtım videosu olarak hazırlansa da genellikle kurumsal tanıtım filmlerinin bir parçası olarak tasarlanır.

Web Sitesi Tanıtım Filmi: Web sitesi tanıtım filmi, müşterilerin giderek daha fazla önem verdiği internet ortamını daha iyi kullanmanızı sağlar. Kurumsal kimliğinize uygun tanıtım filmleri, web sitenizin etkileşim oranın artmasını da olanak tanır.

Sıradışı Digital | Tanıtım Filmi

Tanıtım filmleri yapılma amaçlarına göre çeşitli alt gruplara ayrılabilir.

Sıradışı Digital | Tanıtım Filmi

Tanıtım filmleri ile müşterilerinize ya da hedef kitlenize, şirketinizi başarılı bir şekilde anlatabilirsiniz

TANITIM FİLMLERINİ HANG. MECRALARDA KULLANABİLİRSİNİZ?

Tanıtım filmlerinin reklamlardan farklı olduğunu söylemiştik. Peki, tanıtım filmleri için hangi mecralar daha uygundur? En uygun seçeneklerden birisi internet ortamıdır. İnternette yayınlayacağınız çeşitli tanıtım filmleri ile müşterilerinize ya da hedef kitlenize, şirketinizi başarılı bir şekilde anlatabilirsiniz. Marka değerinizi de fazlasıyla artıracak bu süreç için kurumsal web sitenizi tercih edebilirsiniz. YouTube, Facebook ya da Twitter gibi platformlarda yer alan firma hesaplarınızda da tanıtım filmleri ile yüksek oranda etkileşim alabilirsiniz. Tanıtım filmlerini müşterilere ulaştırmanın bir diğer yolu da CD ve DVD basımı ile yapılabilir. Özellikle fuarlarda ve lansmanlarda bu tarz bir yol tercih edilebilir. Fuarlarda kurulacak standlarınızda ya da mağaza içi tanıtımlarda potansiyel müşteriyi çekmek için de etkili bir tanıtım filmi kullanabilirsiniz. Seminerlerin, toplantıların ya da sunumların öncesinde de şirket hakkında açıklayıcı bilgiler vermek için kaliteli bir tanıtım filmi kullanmanızda yarar var. Özellikle fuar gibi geniş ölçekli organizasyonlarda, müşterilerin edinecekleri ilk izlenimin güçlü olmasını istiyorsanız üst düzey bir kurumsal tanıtım filmine ihtiyaç duyabilirsiniz.

TANITIM FİLMİ ÇEKERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Tanıtım filmi çekmek deneyim ve yaratıcılık gerektiren bir süreçtir. Gereksinimlerinize uygun, özgün ve profesyonel tanıtım filmleri için nitelikli ekibimize güvenebilirsiniz. Üst düzey bir tanıtım filmi çekmek için hem prodüksiyon aşamasında hem de post-prodüksiyon sürecinde uyumlu bir şekilde çalışmak çok önemlidir. Ekibimizin yoğun ve özenli çalışması ile marka değerinizi artıracak ve şirketinizin vizyoner kimliğini başarıyla temsil edecek kaliteli bir tanıtım filmi ortaya çıkacaktır. Tanıtım filmi çekerken ilk önemli nokta brief olduğunu söyleyebiliriz. Sizden gelen ayrıntılı brief’ler ekibimizce analiz edilir ve yaratıcı bir senaryo oluşturulur. Senaryonun içeriği ve uzunluğu tanıtım filminin çeşidine ve amacına göre belirlenir. Prodüksiyon ekibimiz verilmek istenen mesaja ve şirketinizin kurumsal yapısına göre en uygun teknikleri seçer. Çekimler brief’e ve senaryoya göre biçimlenir ve gerekli durumlarda drone, steadicam ve jimmy jib gibi gelişmiş cihazlar eşliğinde gerçekleştirilir. Tanıtım filmlerinde kullanılacak ses efektleri ve müzik de oldukça önemlidir. Ayrıca tanıtım filmi oluşturma 2D - 3D animasyon kullanılarak da yapılabilir. Markanızın ihtiyaçlarına göre karar aşamasında, 2D ve 3D animasyonların kullanılıp kullanılmayacağı netleşir. Motion graphic olarak adlandırılan hareketli görsel tasarım unsurları da tanıtım filmlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Tanıtım filmleri, efektler, yazılar ve çeşitli motion graphic öğeleri ile desteklenen gerçek çekimler ile hazırlanabileceği gibi sadece animasyon olarak da yapılabilir. Deneyimli post prodüksiyon ekibimiz, çekim sonrası süreçte de istediğiniz sonucu alabilmenizi sağlayacaktır. Yaratıcı ekibimiz, sunduğunuz brief’e en uygun fikirler ile senaryoyu oluşturur. Senaryo ile ilgili geri dönüşlerinizin ardından prodüksiyon süreci başlar. En yenilikçi teknikler ve gelişmiş araçlarla çalışan prodüksiyon ekibimiz ve deneyimli post-prodüksiyon elemanlarımız istediğiniz özelliklere sahip başarılı bir tanıtım filmi oluşturur ve sizlere sunar. Şirketinizin tanıtımı ve markanızın bilinirliğini artıran farklı tarzlardaki tanıtım filmlerimizle bu alandaki gereksinimlerinizi profesyonel bir şekilde karşılamaya hazırız.