İLETİŞİM

Web Sitesi Kurma | Sıradışı Digital

WEB TASARIM AJANSI

Web Tasarım Ajansı

Bir web tasarım ajansı, internet dünyasında bireysel veya kurumsal bir şekilde varlık göstermeniz için gerekli tüm süreçleri tek elden yönetecek hizmet portföyüne sahip firmalardır. Bir web tasarım firması ile iş birliği yapmak, web ortamındaki varlığınızı oluşturmanız ve gerekli optimizasyonlar ile daha profesyonel ve efektif bir şekilde dijital dünyada varlık kazanmanız için önemli bir adımdır.


Kurumsal kimlik ve değerleriniz doğrultusunda profesyonel bir web sitesi kurma ihtiyacınız doğduğunda, web tasarım ajansı olarak adlandırılan firmalardan destek alabilirsiniz. Web tasarım firmaları, teknik ve görsel donanımın yanı sıra yaratıcı bir yaklaşım ile hem internetteki varlığınızı güçlendirebilir hem de potansiyel müşterileriniz ile daha etkili bir şekilde etkileşim kurmanıza yardım edebilir.


Bir web tasarım ajansı, size temel olarak birkaç farklı şekilde destek sağlayabilir:


Site Tasarımı

Bir web tasarım firması ile anlaştığınızda, web tasarım ajansı öncelikle yaptığınız iş veya pazarladığınız ürünlerle ilgili ön çalışma yapar. Firmanız hakkında detaylı bir bilgi edinir ve sektörünüz ile ilgili bilgiler toplayarak analizlerini tamamlar. Bu aşamadan sonra tasarlanmak istenen sitenin konsepti belirlenir ve ajans bünyesindeki web yazılım uzmanı tarafından yazılım dilleri kullanılarak, web sitesi inşa edilir. Web tasarım ve yazılım firmaları, kullanıcı deneyimi konusunda da bilgi ve donanıma sahip olduklarından, web sitesi tasarlarken bir ajans yardımı almanız hedef kitleniz ile istediğiniz etkileşimi yakalamanıza yardımcı olabilir.


Web site Bakım ve Güncelleme

Web tasarım ajansları, tasarım ve yazılım süreçleri tamamlandıktan sonra da sitenizin bakımı ve güncellenmesi ile ilgili hizmetler verir. Sitenizin güncel olması, periyodik olarak yapılan bakım ve test süreçleri, kullanıcı deneyimi ve sıralama için önem teşkil eder. Arama motorları, web sitenizin güncel olup olmadığını düzenli olarak denetler. Siteniz zaman içinde güncellenmediği veya düzenlemeler yapılmadığında sıralamada düşüşler meydana gelebilir. İş birliği yaptığınız web ajansı, sitenizin hızını, hata ve eksikliklerini analiz eder ve gerekli tüm iyileştirmeleri sağlar. Aynı zamanda web sitenizin mobil uyumluluk parametrelerine uygunluğu, siteye eklenen yeni içeriklerin ara yüze uyumlu hale getirilmesi gibi konularda da destek verir.


Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu (SEO), web tasarım ajansı hizmetleri arasında yer alır. Web sitenizin arama motoru sıralamalarında üst konumlara yerleşmesi birçok farklı kritere bağlıdır. Web site trafiğini organik olarak artırmanın en etkin yolu, web sitenizin SEO uyumlu olmasıdır. Bu nedenle seçtiğiniz web site tasarım firmasının SEO hizmeti veriyor olması da avantaj sağlar.


Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım fiyatları, çeşitli faktörlere göre değişkenlik gösterir. Site stili, kapsamı, işlevselliği, alan adı uzantısı, hosting hizmetleri, web sitesinin işlevini artırmak için kullanılan eklenti ve araçlar, döviz kurları gibi farklı birçok faktör, web sitesi fiyatlarının belirlenmesinde rol oynar. Bazı hazır siteler ve özelleştirilebilir hazır temalar sabit bir fiyata sahip olsa da kurumsal kimliğinizin bir parçası olan web sitenizde özgün bir tasarıma sahip olmak ve ihtiyaçlarınıza tamamen hitap eden özel bir web sitesi yaptırmak daha profesyonel bir çözümdür.


Profesyonel Web Tasarım Sitesi

Birçok platformda hazır site şablonları üzerinde kişiselleştirme yapılarak bir web sitesi tasarlanabilmektedir. Bir blog açmak gibi daha bireysel ihtiyaçlara hitap eden web tasarım siteleri, kurumsal ihtiyaçlarınıza tam olarak hitap etmeyebilir. Ayrıca bir web tasarım sitesi ile tasarladığınız siteler özgün bir ara yüze sahip olmayabilir. Marka kimliğiniz ile uyumlu ve kitlenizde profesyonel bir izlenim oluşturan bir web sitesi için bir web tasarım ve yazılım firmasından profesyonel destek almanızı öneririz.

BİZE HEMEN ULAŞIN